Witaj na stronie naszej organizacji!

Jesteśmy zespołem zaangażowanym w realizację projektu "SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ". Nasza misja to walka z uzależnieniami od alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz innych substancji psychoaktywnych wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Nasz Program, inicjatywa i dlaczego to wazne

Nasz innowacyjny program polega na zapobieganiu chęci spożywania substancji psychoaktywnych wśród dzieci i młodzieży. Jest to proces diagnozy, monitorowania, i profilaktyki, który daje możliwość ścisłego monitorowania skali używania przez młodzież szkolną tych substancji. Co ważne, nasz program umożliwia porównywanie trendów na przestrzeni lat oraz analizę wyników na poziomie konkretnej klasy czy placówki.

Naszą inicjatywą jest program "AFS - Szkoła Wolna od Uzależnień", który ma na celu diagnozowanie stopnia używania alkoholu, papierosów, narkotyków, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych przez młodzież szkolną. Nasza praca opiera się na naukowej metodologii badań ESPAD i jest odpowiedzią na alarmujący problem używania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież w Polsce.

Zdaniem wielu ekspertów, używanie substancji psychoaktywnych wśród młodzieży stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia i przyszłości. Często sięgają po te substancje pod wpływem presji otoczenia, buntu, czy chęci zaimponowania rówieśnikom. Nasza praca ma na celu zrozumienie i zmniejszenie tego problemu poprzez dokładną diagnozę oraz skuteczne działania profilaktyczne.

Jak to działa

W trzech prostych krokach

Nasza przyszłość

Rozwijamy nasz program, aby dostarczyć jeszcze więcej wartości. Planujemy udostępnienie materiałów edukacyjnych skierowanych do dyrekcji szkół, nauczycieli i innych osób odpowiedzialnych za działania profilaktyczne. Będziemy prezentować filmy informujące o negatywnych skutkach spożywania substancji psychoaktywnych oraz rekomendacje na podstawie przeprowadzonych diagnoz przez specjalistów do spraw uzależnień. Zamierzamy również udostępniać przegląd książek i czasopism dotyczących problemu uzależnień.

Razem możemy stworzyć bezpieczniejszą przyszłość dla naszych dzieci!

Zapraszamy do śledzenia naszej pracy i współpracy w walce z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży.

Certyfikat ESOMAR

Jesteśmy certyfikowanym członkiem światowej organizacji zrzeszającej firmy badań rynku i opinii publicznej. Nasze badania spełniają wszystkie światowe standardy. Sprawdź certyfikat.