O programie

Program Szkoła Wolna od Uzależnień to program diagnostyczny oparty o światowe trendy oraz metodologię zgodną. Wraz z dynamicznym rozwojem platformy systematycznie będą pojawiać się kolejne narzędzia diagnozujące jakość życia dzieci, dalsze problemy związane z uzależnieniami oraz zdrowiem psychicznym. Wszystkie elementy dostępne będą dla danej placówki w ramach rocznej subskrypcji. Dzięki platformie dowiecie się Państwo jaka jest skala najdotkliwszych, groźnych dla zdrowia i życia problemów, z którymi borykają się uczniowie uczęszczający do Państwa szkół. Ta wiedza umożliwi zaimplementowanie odpowiednich działań profilaktycznych i ochronę dzieci i młodzieży przed konsekwencjami czynów, które mogą być rezultatem obecnych czynów.

Badania są wykonywane na grupie wyczerpującej tj. wśród możliwie wszystkich dzieci/młodzieży – nie są obarczone błędem statystycznym, a więc dają pełny obraz sytuacji.

Czy wiesz, że dla większości uczniów zdobycie alkoholu czy narkotyków nie stanowi problemu?

Obecnie diagnozę opieramy o najbardziej zaawansowane i globalne narzędzia:

1. Badanie problemów uzależnień oparte o metodykę ESPAD
  2. Badanie jakości życia oparte o metodykę KidScreen
  3. Badanie poczucia akceptacji, zdrowie psychicznego w tym ryzyka prób samobójczych oraz poczucia bezpieczeństwa uczniów
  4. Diagnoza ryzyka zachorowania na cukrzycę typu II oraz inne choroby cywilizacyjne w oparciu o metodykę FINRISK

Czy wiesz, że 50% uczniów szkół podstawowych i blisko 2/3 uczniów szkół ponadpodstawowych paliło papierosy?

Zgłoszona szkoła otrzyma dostęp do narzędzi diagnostycznych, w tym:

1

Realizacja danego badania raz na kwartał

2

Podgląd wyników badania w czasie rzeczywistym

3

Generator wyników badania

(dostępne w trybie on-line na dowolnym etapie realizacji)
4

Możliwość agregacji wyników badania dla zmiennych metryczkowych

(np. dla danych roczników, płci czy typu placówki – w przypadku zgłoszenia większej liczby szkół)
5

Możliwość porównania poszczególnych wyników badania szkoły na tle województwa, kraju

6

Opracowanie wyników badania w formie raportu

(raz w roku w formie zbiorczej)
7

Wdrożenie oraz przeszkolenie z zakresu obsługi platformy

8

Wsparcie konsultanta dostępne we wszystkie dni robocze

Zapraszamy do wypełnienia niezobowiązującego formularza aby dowiedzieć się jakie są możliwości oraz koszty przystąpienia szkoły do programu. Wrócimy z informacją w terminie do 24 godzin od daty przesłania zgłoszenia.

Zgłoś placówkę/placówki

Zgłaszający

Lokalizacja zgłaszanej placówki/placówek

Polityka ochrony danych osobowych

Weryfikacja:

Czy wiesz, że co piąty uczeń w wieku szkolnym miał myśli samobójcze?

Zwycięstwa 13
    44-102 Gliwice

Gliwice, Polska

Jesteśmy dostępni od 09:00 – 15:00

E-mail: info@zdrowaszkola.net

Potrzebujesz szybkiej pomocy?

Razem możemy stworzyć bezpieczniejszą przyszłość dla naszych dzieci!

Zapraszamy do śledzenia naszej pracy i współpracy w walce z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży.

Czy wiesz, że około 80% uczniów szkół podstawowych oraz blisko 95% ponad podstawowych zażywało alkohol